Nowa etykieta i ikona informacyjna w reklamach

czwartek, 7 lipca 2011 | 12:42

Labels: ,

Prawdopodobnie rzuciło Ci się w oczy, że reklamy AdWords wyświetlające się w Twojej witrynie są oznaczone teraz specjalną ikoną „i”, która rozwija się do postaci etykiety „Reklamy Google” w dolnym rogu reklamy. Po kliknięciu tej etykiety użytkownicy zostają przekierowani na stronę, gdzie mogą uzyskać więcej informacji na temat reklamowania online i reklam, które zdążyli już obejrzeć. Zapewnianie użytkownikom zrozumiałych informacji o reklamach, które oglądają, stanowi priorytet dla firmy Google i wielu przedsiębiorców z całej branży reklamowej online.

W przypadku witryn prowadzonych przede wszystkim w języku angielskim zmieniliśmy ostatnio ikonę informacyjną (ang.) w reklamach na nową, rozwijającą się do etykiety „Wybór reklam” (AdChoices). Przedstawione powiadomienia zostały opracowane w ramach Programu samoregulującego dla behawioralnych reklam online (ang.). Zależało nam na tym, aby użytkownicy wiedzieli, jakie reklamy oglądają, i mieli możliwość wyboru. W zależności od reklamodawcy ikona ta może się czasami pojawiać na stronach prowadzonych w innych językach niż angielski.


To największe jak do tej pory jednorazowe udostępnienie etykiety „Wybór reklam” i mamy ogromną nadzieję, że naszym śladem pójdą inni przedsiębiorcy z branży. Szukamy rozwiązań pozwalających na zwiększenie przejrzystości i kontroli reklam wyświetlanych także w innych językach i krajach.

Tak jak w przypadku etykiety „Reklamy Google”, użytkownicy, którzy klikną etykietę „Wybór reklam”, zostaną przeniesieni do strony, na której znajdą więcej informacji na temat reklamowania online i reklam, które ostatnio były wyświetlane. Na tej stronie znajdą również link do Menedżera preferencji reklam, za pośrednictwem którego będą mogli kontrolować typy reklam opartych na zainteresowaniach, które będą im wyświetlane. Z naszych testów wynika, że nowe etykiety i ikony informacyjne w żaden sposób nie wpływają na skuteczność reklam. Jesteśmy przekonani, że przeprowadzona aktualizacja pomoże użytkownikom w lepszym zrozumieniu wyświetlanych reklam, i mamy nadzieję, że nowa etykieta spotka się z dużym zainteresowaniem w całej branży reklamowej.

0 Komentarze: