Sprawdź, w jaki sposób użytkownicy odwiedzają Twoje witryny

środa, 6 lipca 2011 | 15:43

Labels: ,

Dzisiaj przedstawiamy nowy raport dostępny w ramach nowego interfejsu AdSense pokazujący, jakich platform – na przykład komputera lub telefonu komórkowego – używają użytkownicy do odwiedzania Twoich witryn. Umożliwia on zestawienie zarobków w zależności od sposobu, w jaki użytkownicy docierają do witryn. Pozwala też na zoptymalizowanie Twoich witryn, aby były dla nich jeszcze wygodniejsze. Na przykład, jeśli wielu użytkowników odwiedza strony za pomocą telefonów komórkowych, można stworzyć wersje obsługiwane przez telefony komórkowe i zarabiać dzięki programowi AdSense dla treści na telefon komórkowy.

Za pomocą nowej opcji można przeglądać dane o skuteczności podzielone na następujące kategorie:

  • komputer – ruch w witrynie pochodzący od użytkowników komputerów

  • zaawansowane telefony komórkowe – w tym smartfony

  • inne urządzenia przenośne – w tym mniej zaawansowane telefony i telefony klasy średniej
Zachęcamy do wypróbowania nowych możliwości raportowania. W tym celu przejdź do nowego interfejsu i kliknij kartę Raporty skuteczności. Następnie wybierz Platformy w panelu nawigacyjnym po lewej stronie.

platform_reporting
Przypominamy, że stopniowo odchodzimy od starszej wersji interfejsu i jednocześnie wprowadzamy ulepszenia raportowania w ramach nowego interfejsu. Masz uwagi dotyczące nowego raportu? A może interesują Cię inne raporty? Wszelkie opinie i sugestie prosimy umieścić w polu komentarzy poniżej. Jeśli nie korzystasz jeszcze z nowego interfejsu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla początkujących.

0 Komentarze: