Udostępnianie przestrzeni reklamowej

wtorek, 19 lipca 2011 | 20:19

Labels:

sharing_ad_spaceOtrzymujemy wiele zapytań od naszych wydawców, czy umieszczanie kodu reklamy wielu wydawców na tej samej stronie czy w tej samej witrynie jest dopuszczalne. Tego typu wątpliwości pojawiają się często, gdy dwóch wydawców AdSense wspólnie zarządza jedną witryną i obaj chcą wyświetlać swoje reklamy, a także gdy właściciel witryny obsługuje treści i reklamy innych wydawców na tej samej stronie co jego własne.

Odpowiedź brzmi: tak, jest to dopuszczalne.


Przed zamieszczeniem kodu reklamy na tej samej stronie lub w tej samej witrynie co inny wydawca, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:
  • maksymalna liczba jednostek reklamowych prezentowanych na stronie pozostaje bez zmian,

  • w przypadku gdy to nie Ty jesteś właścicielem witryny, musisz uzyskać pozwolenie od jej właściciela na wyświetlanie Twoich reklam na należących do niego stronach,

  • nie dzielimy zarobków pomiędzy różne konta, dlatego wygenerowane przychody zasilają konto powiązane z jednostką reklamową, w ramach której dana reklama została kliknięta lub wyświetlona,

  • każda udostępniona witryna przedstawiająca reklamy Google musi być zgodna z naszymi zasadami programu,

  • ponosisz odpowiedzialność za zawartość każdej strony, na której pojawia się Twój kod reklamy. Ponadto przed umieszczeniem swojego kodu reklamy w witrynie innego wydawcy zalecamy sprawdzenie witryny pod kątem zgodności z zasadami Polityki Programowej Google AdSense.
Na koniec ostatnia wskazówka – zanim udostępnisz swój kod innemu wydawcy, skorzystaj z funkcji Dozwolone witryny, dzięki której będziesz monitorować miejsca wyświetlania Twoich reklam oraz zapewniać prawidłowe działanie konta.

2 Komentarze:

Runaurufu pisze...

A ja mam takie pytanko w sumie też dotyczące tego zagadnienia: Czy możliwym jest wyświetlanie reklam od innych firm? Tzn czy możliwa jest sytuacja gdy na jednej witrynie (czy nawet na jednej stronie) znajdują się reklamy z Google Ads i jednocześnie od całkowicie innego dostarczyciela reklam?

Inside AdSense Polska pisze...

Hej, tak, można umieszczać reklamy innych firm - więcej informacji znajdziesz w naszym Centrum Pomocy pod adresem https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hl=pl&answer=32849. Pozdrawiamy