Nowy układ Centrum pomocy AdSense

czwartek, 17 listopada 2011 | 12:15

Labels: ,

System AdSense rozwija się już od wielu lat i wraz z nim rozrasta się także Centrum pomocy, w którym zamieszczamy odpowiedzi na pytania użytkowników i szczegółowe informacje o systemie. Jednak regularny przyrost aktualizacji i nowych artykułów stopniowo zaczął utrudniać nawigację. Dziś przedstawiamy nową odsłonę Centrum pomocy, w którym wszystkie potrzebne informacje i materiały będą na wyciągnięcie ręki.

Nowy układ pozwala szybko przechodzić między tematami do właściwych odpowiedzi, a na pasku nawigacji z lewej strony widoczne są wszystkie artykuły powiązane z danym tematem. Linki u góry, wskazujące przeczytane tematy, powinny przyspieszyć nawigację. Ponadto zmieniliśmy układ artykułów pomocy, który obecnie zależy od zadania, jakie użytkownik chce wykonać. Mamy nadzieję, że nasze zmiany umożliwią szybsze docieranie do właściwych artykułów i znacznie ułatwią wyszukiwanie odpowiednich pomocy dotyczących AdSense.

W nowym układzie stworzyliśmy cztery osobne sekcje:

  • Sekcja Uzyskaj informacje o programie AdSense zawiera wszystkie artykuły pomocy uporządkowane według kategorii.
  • Sekcja Rozwiąż problem jest skierowana do wydawców zadających szczegółowe pytania.
  • Sekcja Dodatkowe materiały informacyjne na prawym pasku nawigacji oferuje dodatkowe pożyteczne informacje na temat AdSense.
  • Sekcja Pierwsze kroki na lewym pasku nawigacji pomaga postawić pierwsze kroki w systemie AdSense.
Ze względów bezpieczeństwa niektóre formularze wymagają zalogowania się, a więc przed przejściem do Centrum pomocy najlepiej jest zalogować się na swoje konto. W szczególności dotyczy to korzystania z sekcji Rozwiąż problem.

W nadchodzących tygodniach będziemy wprowadzać kolejne zmiany układu z nadzieją, że nowy układ ułatwi korzystanie z Centrum pomocy, a dostępne informacje będą bardziej przejrzyste i użyteczne.

0 Komentarze: