Jak zarabiać na witrynie dostosowanej do komórek

środa, 7 grudnia 2011 | 12:05

Labels: ,

W poprzednim poście pokazaliśmy, jak stworzyć witrynę dostosowaną do komórek. Teraz pokażemy, jak najlepiej zarabiać na witrynie mobilnej poprzez usługi AdSense na telefon komórkowy.

AdSense dla treści na telefon komórkowy
Program AdSense dla treści na telefon komórkowy pozwala wydawcom zarabiać na witrynach komórkowych za pomocą reklam Google. Podstawowe cechy programu:

  • Kierowanie kontekstowe gwarantuje, że reklamy są dopasowane do treści witryny komórkowej.
  • Reklamodawcy Google licytują bezpośrednio Twoje zasoby reklamowe na komórki.
  • Formaty reklam na komórki dostosowane są do małego ekranu.
W przypadku witryn mobilnych AdSense automatycznie wykrywa typ telefonu, na którym jest wyświetlana witryna, i dobiera do niego odpowiednie reklamy. Jeśli na przykład ktoś ogląda witrynę na smartfonie, zobaczy reklamy na telefon komórkowy opracowane specjalnie do przeglądarki HTML tego telefonu.

Warto zauważyć, że jednostki reklamowe AdSense dla treści na telefon komórkowy są przeznaczone do użytku w witrynach mobilnych, a nie w aplikacjach na komórki, co jest zresztą opisane w naszych zasadach. Jeśli szukasz rozwiązania reklamowego dla swojej aplikacji na komórki, zarejestruj się w programie AdMob.

Niestandardowe reklamy w sieci wyszukiwania dla komórek*
Jeśli używasz niestandardowych reklam w sieci wyszukiwania na komputerze, ucieszy Cię pewnie wiadomość, że wydawcy mogą teraz korzystać z tej funkcji również w witrynach i aplikacjach komórkowych. Niestandardowe reklamy w sieci wyszukiwania dla komórek to starannie kierowane reklamy, które wyświetlają się w zależności od tego, czego użytkownik szuka w witrynie mobilnej.

Te reklamy zazwyczaj zapewniają duże zyski, a wydawcy mogą modyfikować ich wygląd i styl, dostosowując go do sposobu działania strony. Reklamy te mogą być osadzone w ramce lub przewijać się razem z wynikami.

Jeśli jesteś już wydawcą AdSense i chcesz wyświetlać reklamy w witrynie mobilnej, skorzystaj z przycisku Treści na telefony komórkowe na karcie Moje reklamy. Jeśli nie jesteś jeszcze wydawcą, zarejestruj się już dziś.

*Uwaga: ta strona jest obecnie dostępna tylko w języku angielskim.

0 Komentarze: