Nowe, elastyczniejsze możliwości blokowania reklam na poziomie witryny

czwartek, 29 listopada 2012 | 19:10

Labels: ,

Wydawcy, którzy zarządzają wieloma witrynami, często proszą nas o udostępnienie możliwości blokowania różnych reklam w różnych witrynach. Może na przykład zaistnieć potrzeba, by zablokować jakąś kategorię reklam w witrynie dla dzieci, ale dopuścić tę samą kategorię w witrynie związanej ze sportem. Dokładamy wszelkich starań, by ulepszać AdSense zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i wspierać Was w generowaniu jak największych zysków ze wszystkich witryn. Dlatego z przyjemnością informujemy, że już w najbliższych dniach udostępnimy bardziej precyzyjne blokowanie reklam w AdSense dla treści.

Aby zacząć korzystać z nowych, elastycznych opcji, należy wykonać dwie czynności:

1. Zarządzanie witryną:

Jeśli chcesz wykonywać działania na poziomie witryny, musisz nas najpierw poinformować o tym, jakie masz domeny i subdomeny. Przejdź na stronę „Ustawienia konta” na karcie „Strona główna” i otwórz sekcję „Dostęp i autoryzacja”. Tutaj możesz utworzyć listę zarezerwowanych przez Ciebie witryn, która już zawiera domeny z Twoich istniejących kanałów URL, a także ręcznie dodać inne domeny lub subdomeny. Możesz też zarezerwować witrynę z automatycznie wypełnionej listy witryn „Niezarezerwowane” zawierającej wszystkie witryny, w których Twoje reklamy się wyświetlają. Ręczne wpisanie subdomeny na listę pozwala blokować reklamy z określonej strony, podczas gdy nadal będą się one pojawiać w domenie najwyższego poziomu.2. Blokowanie reklam na poziomie witryny

Gdy już utworzysz listę swoich zarezerwowanych witryn, przejdź na kartę „Zaakceptuj lub zablokuj reklamy”. Na stronie zauważysz pewne zmiany, w tym m.in. nowy pasek nawigacyjny, nowe poziome karty i opcję blokowania reklam na poziomie witryny. Listę Zarezerwowane witryny znajdziesz na pasku nawigacyjnym, pod pozycją „Treści”. Aby zablokować reklamy z określonej domeny lub subdomeny, wystarczy kliknąć je na liście po lewej stronie i wprowadzić zmiany. Jeśli natomiast chcesz ustawić daną blokadę we wszystkich swoich witrynach, kliknij „Wszystkie moje witryny” na pasku po lewej stronie. 


Blokując reklamy na poziomie witryny, możesz to robić za pomocą adresu URL. Jeśli blokowanie kategorii reklam o charakterze kontrowersyjnym i ogólnym jest dostępne dla Twojego języka, możesz też zastosować te opcje. Uwaga: do listy blokowania można dodać maksymalnie 500 adresów URL na produkt. Jak zwykle przypominamy, że warto dobrze przemyśleć wszystkie decyzje dotyczące blokowania reklam, ponieważ takie działanie obniża potencjalne przychody. 

Aby zacząć już teraz, odwiedź nasze Centrum pomocy, gdzie znajdziesz szczegółowe instrukcje zarządzania witrynami oraz konfiguracji reguł blokowania reklam na poziomie witryny.

1 Komentarze:

Damian Dynarowicz pisze...

TO JEST SKANDAL!!!!!

Skandal dla prasy i medów na całym świecie!!! To ja tyram jak mogę aby rozreklamować strony i zarobić na reklamach na rodzinę a wy wyłączacie mi konto adsense bo uzbierała się suma do wypłaty? Co za skandal!!! Google zabiera moje ciężko zarobione pieniądze! SKANDAL i kpina, to sprawa dla prawnika i prasy i mediów!
Trzeba wysłać miliard SMAPU o tym incydencie i sprzestrzec innych!
KILKA MIESIĘCY zbierałą się suma do 70 euro z kilkunastu stron z których niektóre mają po tysiąc unikalnych odwiedzin dziennie, suma się uzbierała powyżej 70 euro aby mogła zostać wypłacona teraz i przed samą wypłatą google zablokowało konto a kasę zajebało bo oczywiście ma za mało kasy! Google mnie okrada! Okradło mnie GOOGLE! LUDZIE GOOGLE OKRADA!