Lokalne historie sukcesu: przychody ze strony Qué Tiempo po dostosowaniu jej do komórek rosną o 30%

poniedziałek, 14 stycznia 2013 | 08:00

Labels: ,

Wzrost sprzedaży smartfonów i coraz większy ruch w witrynach mobilnych pokazują, że wydawcy internetowi powinni tworzyć strategie wprowadzania treści na telefony komórkowe. Mimo to tylko jeden na dziesięciu wydawców AdSense udostępnia mobilną wersję swojej strony. Aby zachęcić innych wydawców do tworzenia stron mobilnych, Ángel Hernández i Manuel Lebrón, właściciele serwisu Qué Tiempo, opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach.

Qué Tiempo to hiszpańskojęzyczna strona z prognozą pogody dla całego świata. Ángel Hernández i Manuel Lebrón zostali wydawcami AdSense w 2007 r. Od tamtej pory ciągle inwestują w udoskonalanie publikowanych treści, optymalizację reklam i zwiększanie ruchu w witrynie. Dzięki temu udało im się stworzyć zespół składający się z ponad 20 osób i zainwestować w nowe przedsięwzięcia.

Już w 2008 r. zauważyli w Google Analytics, że ich stronę odwiedza coraz więcej użytkowników komórek, więc postanowili przygotować jej wersję mobilną – quetiempo.es/mobile.

W ostatnich dwóch latach ruch na tej stronie pochodzący z komórek wzrósł o 20%. Nowi użytkownicy znajdują jej wersję mobilną za pomocą telefonów komórkowych. Natomiast strona na komputery odnotowuje ruch zwiększający się o 10% rocznie, co pokazuje, że korzystanie z mobilnej strony internetowej nie zastępuje korzystania z wersji na komputery. Ruch z komórek jest dodatkowy.

Dzięki reklamom oraz zwiększeniu ruchu pochodzącego z komórek strona Qué Tiempo odnotowała wzrost przychodów o 30% dziennie. CTR długiego banera na komórki (320 x 50) jest obecnie dwukrotnie lepszy niż w przypadku reklam na komputery. CPC reklam mobilnych jest także dwa razy wyższy.

Twórcy serwisu Qué Tiempo skupiają się teraz na udoskonalaniu jego wersji mobilnej. Planują dodać nowe funkcje, np. kierowanie geograficzne, dzięki któremu będą wyświetlać prognozę pogody z uwzględnieniem lokalizacji użytkownika.

„Zachęcamy, aby inni wydawcy także tworzyli strony dostosowane do komórek. Po pierwsze, szybko zwiększą się ich przychody dzięki mobilnym formatom Google AdSense. Po drugie, przyszłość ich działalności online zależy od zastosowania odpowiedniej strategii mobilnej. Rynek telefonii komórkowej ma nieograniczony potencjał rozwoju”.

0 Komentarze: