Upraszczamy tworzenie raportów o zarobkach dla wszystkich partnerów YouTube

piątek, 12 kwietnia 2013 | 10:49

Labels:

Jedną z najlepszych rzeczy w YouTube jest to, że wszyscy partnerzy mogą realizować swoje pasje i generować przy tym przychody. Obecnie współpracujemy z tysiącami partnerów, dla których tworzenie filmów stało się pełnoetatowym zajęciem. Słuchamy ich opinii i staramy się usprawnić program zarabiania w YouTube.

Aby zapewnić naszym partnerom jak najbardziej dokładne i spójne dane finansowe, wprowadzamy kilka zmian związanych z integracją serwisu YouTube z usługą AdSense. Od 1 kwietnia 2013 r. AdSense nie będzie już obliczać i raportować partnerom YouTube zarobków za pośrednictwem AdSense. Zamiast tego zarobki w YouTube będą obliczane przez YouTube i wyświetlane w YouTube Analytics.

Co to oznacza dla partnerów YouTube? 
Wprowadzana zmiana nie wpłynie na sposób dokonywania płatności partnerom. Na karcie płatności w AdSense będzie podawana informacja o miesięcznych płatnościach z programu partnerskiego YouTube w postaci łącznej kwoty, która będzie wypłacana za pośrednictwem AdSense. Zmiana dotyczy sytuacji, gdy partner będzie chciał przejrzeć swoje wyniki finansowe z YouTube. Aby to zrobić, będzie musiał przejść do YouTube Analytics i tam wyświetlić zestawienie wszystkich źródeł zarobków pochodzących z filmów YouTube. W YouTube Analytics ulepszyliśmy terminowość raportowania zarobków. Raporty przychodzą teraz w ciągu 24 godzin po zakończeniu dnia (czas pacyficzny). W AdSense nadal będzie można przeglądać dane o wyświetleniach strony i liczbie kliknięć, a także zarządzać blokowaniem reklam w filmach YouTube. W przypadku innych usług AdSense, z których być może korzystasz, sposób dokonywania obliczeń i wyświetlania raportów nie zmieni się (obliczenia i raporty będą przygotowywane w AdSense).

Czy zastanawialiście się kiedyś, jaka jest różnica między zarobkami w AdSense a tymi w YouTube? Dla przypomnienia, wielu partnerów YouTube zarabia na reklamach na dwa sposoby: sprzedając reklamy na aukcjach (zarobki w AdSense) oraz sprzedając zarezerwowaną przestrzeń reklamową (zarobki w YouTube). Dobór optymalnych reklam leży po stronie YouTube. Wcześniej usługa AdSense obliczała i raportowała zarobki w AdSense związane ze sprzedażą reklam na aukcji. Usługa YouTube obliczała zarobki związane ze sprzedażą zarezerwowanej przestrzeni reklamowej i inne, a następnie raportowała zarobki w AdSense oraz w YouTube. Obecnie tylko serwis YouTube oblicza wszystkie Twoje zarobki, więc tworzenie raportów dotyczących filmów jest prostsze i przebiega sprawniej.

Bardzo zależy nam na dokładnym obliczaniu wyników finansowych i danych do raportów. Naszym zdaniem dzięki tej zmianie raportowanie będzie bardziej przejrzyste, a wszyscy nasi partnerzy będą mogli pomnażać swoje zyski w nowy sposób.

0 Komentarze: