Historie wydawców z serii „10 na 10”: El Androide Libre rozwija swoją działalność

czwartek, 6 czerwca 2013 | 06:32

Labels: , ,

Co tydzień, aż do dziesiątych urodzin AdSense, które wypadają 18 czerwca, przedstawiamy kolejne historie sukcesu naszych wydawców. Czytaj dalej, by poznać jednego z wydawców, o których opowiemy w tym tygodniu. Przypominamy, że Ty również możesz przesłać do naszego zespołu swoją historię sukcesu.

Madrycka witryna elandroidelibre.com to hiszpańskojęzyczny blog, w którym publikowane są wiadomości, recenzje, gry i inne aplikacje dla użytkowników smartfonów z Androidem.

Założona w 2009 r. witryna zatrudnia obecnie sześć osób i generuje 6,5 mln odwiedzin miesięcznie.

Administrator i redaktor witryny, Paolo Álvarez, korzysta z AdSense od samego początku – program odpowiada za około 40% dochodu z witryny. „Rozwój elandroidelibre jest w dużej mierze zasługą AdSense” – mówi Paolo. „To dla nas podstawowe narzędzie, które pomaga nam tworzyć nowe blogi, przyjmować kolejnych pracowników i więcej zarabiać”. Paolo jest bardzo zadowolony z reklam wyświetlanych w jego witrynie – zaobserwował, że najskuteczniejsze formaty to średni prostokąt 300 x 250 i długi baner 728 x 90.

Paolo korzysta też z innych usług Google do zarządzania witryną. Analytics pomaga mu lepiej zrozumieć zachowania użytkowników witryny, a DoubleClick for Publishers – bezpłatne rozwiązanie Google do wyświetlania reklam – skuteczniej zarządzać reklamą online i segmentować ruch pochodzący z różnych krajów.

Poznaj lepiej historię Paolo i przeczytaj całe studium przypadku. Zapraszamy wkrótce na kolejną historię sukcesu naszego wydawcy.

0 Komentarze: