Historie wydawców z serii „10 na 10”: Kadry z sukcesu firmy Northlight Images

wtorek, 4 czerwca 2013 | 17:59

Labels: , , ,

Co tydzień, aż do dziesiątych urodzin AdSense 18 czerwca, będziemy przedstawiać nową historię sukcesu naszego wydawcy. Czytaj dalej, by poznać wydawcę, o którym opowiadamy w tym tygodniu. Przypominamy, że Ty również możesz przesłać do naszego zespołu swoją historię sukcesu.

Keith Cooper mieszka w Leceister, w Anglii, i zajmuje się fotografią komercyjną. Keith prowadzi witrynę Northlight Images, która początkowo miała tylko promować jego firmę, ale z czasem się rozwinęła i teraz oferuje setki artykułów i recenzji o tematyce fotograficznej. Obecnie witryna Northlight Images znajduje się w pierwszej 40 najlepszych witryn fotograficznych na świecie i przyciąga ponad 5 mln unikalnych użytkowników rocznie.Po sprawdzeniu różnych dostępnych opcji Keith w 2005 r. zarejestrował się w Google AdSense. Dochody z programu pozwoliły mu się skupić na najbardziej interesujących go obszarach fotografii. „AdSense to dobry program, na którym mogę polegać” – mówi. „Przychody z AdSense stanowią 80-90% moich dochodów z reklam”.

Aby zmaksymalizować efektywność witryny, Keith korzysta również z innych usług Google. „Google+ to prawdziwa dźwignia mojego biznesu” – opowiada. „Przyciąga do witryny osoby, które są zainteresowane tematem i szukają konkretnych informacji, a to oznacza, że spędzają w niej więcej czasu i ostatecznie przyczyniają się do wzrostu moich przychodów”.

Jeśli po obejrzeniu powyższego filmu chcesz się dowiedzieć więcej o historii Keitha, przeczytaj całe studium przypadku.

0 Komentarze: