Historie wydawców z serii „10 na 10”: Właścicielka witryny Papilles et Pupilles znajduje przepis na sukces

piątek, 14 czerwca 2013 | 18:24

Labels: , , ,

To już ostatni post z serii „10 na 10”, którą publikujemy co tydzień w okresie poprzedzającym dziesiątą rocznicę powstania programu AdSense. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i przesłane przez Was historie. Zachęcamy do lektury dzisiejszego posta, w którym poznacie wydawcę wyróżnionego w tym tygodniu. Zapraszamy też na wspólne obchody oficjalnego dziesięciolecia istnienia AdSense w następnym tygodniu.

Osiem lat temu Anne Lataillade, mieszkanka Bordeaux, założyła francuski blog kulinarny PapillesetPupilles.fr. W swojej witrynie zamieszcza nie tylko przepisy na klasyczne dania, ale również na potrawy dla alergików. Jako matka dwójki dzieci z alergiami pokarmowymi Anne już od jakiegoś czasu prowadziła własne poszukiwania kulinarne i tworzyła autorskie przepisy. Witryna Papilles et Pupilles bardzo się rozwinęła i dzisiaj generuje średnio ponad półtora miliona wyświetleń stron miesięcznie.(Aby włączyć podpisy w wybranym języku, kliknij link „Napisy” w prawym dolnym rogu odtwarzacza YouTube po rozpoczęciu odtwarzania filmu).

Jakiś czas temu Anne uczestniczyła w warsztacie Rozwijaj się z Google w Paryżu, aby dowiedzieć się więcej o optymalizacji. Po wypróbowaniu formatu dużego prostokąta 336 x 280 i włączeniu w jednostkach reklamowych wyświetlania zarówno reklam tekstowych, jak i graficznych, jej przychody wzrosły. Obecnie AdSense generuje 20% przychodów z witryny. Anne wykorzystuje te pieniądze na pokrycie kosztów utrzymania, hostowania i rozwoju witryny.

Co dalej? Anne chce dalej zwiększać ruch w witrynie przez dodawanie nowych treści. Korzysta też ze strony w Google+, by promować publikowane przez siebie treści, i ma już ponad 34 tys. obserwatorów.

0 Komentarze: