Jak poprawić skuteczność witryny dzięki nowej tablicy informacyjnej wydawcy

piątek, 21 czerwca 2013 | 15:01

Labels: ,

Regularnie otrzymujemy od użytkowników sygnały, że chcieliby otrzymywać od nas informacje o skuteczności ich witryny w porównaniu z innymi wydawcami AdSense. Dziś więc z przyjemnością przedstawiamy tablicę informacyjną wydawcy – nowe narzędzie analizy porównawczej Twojego konta AdSense.

Tablica informacyjna znajduje się na karcie "Strona główna" Twojego konta i podsumowuje skuteczność Twoich ustawień reklam, stron internetowych i treści w porównaniu z innymi wydawcami AdSense. Podzieliliśmy ją na różne kategorie, takie jak optymalizacja przychodów i kondycja witryny. Przy każdej z nich znajduje się skala oceny w postaci od jednej do pięciu błękitnych kropek, która wskazuje poziom skuteczności.


Dzięki nowemu narzędziu możesz dowiedzieć się, jak wysoka jest Twoja skuteczność oraz jakie działania podjąć, by ją poprawić, korzystając z sugestii i wskazówek podanych przy każdej kategorii. Elementy, które należy poprawić, będą oznaczone żółtym lub czerwonym wykrzyknikiem. Ich poprawa powinna pomóc Ci zwiększyć ruch i/lub przychody. Ocena zmieni się w miarę wprowadzania poprawek. Jeśli zastanawiasz się, czy Google podejmuje jakieś działania w przypadku niskiej oceny, odpowiedź brzmi „nie” – opisywane narzędzie pełni wyłącznie rolę informacyjną, czyli ma dostarczać Ci więcej informacji o skuteczności Twojej witryny.

Mamy nadzieję, że tablica informacyjna okaże się przydatnym narzędziem, które w dużym stopniu poprawi komfort obsługi Twojej witryny i umożliwi dalszy rozwój Twojej firmy online. Więcej informacji o tablicy informacyjnej znajdziesz w naszym Centrum Pomocy.

1 Komentarze:

Myśliciel pisze...

To naprawdę super!
Następnym krokiem mogło by być wyłączenie automatu który odpisuje na odwołania blokady konta i zastąpienie go czynnikiem LUDZKIM.