Przypomnienie zasad: pisanie odwołań

wtorek, 25 czerwca 2013 | 12:40

Labels:

Dziś, w kolejnym poście z serii poświęconej przypomnieniu zasad, przyjrzymy się bliżej temu, co się dzieje, gdy wykrywamy treści niezgodne z naszymi zasadami.

Często wspominamy na tym blogu, że w AdSense obowiązuje szereg zasad, których celem jest wspieranie zdrowego ekosystemu i ochronę naszych wydawców, reklamodawców oraz użytkowników. Zdecydowana większość treści w witrynach wydawców AdSense jest z nimi zgodna. Czasami jednak nasze systemy znajdują treści, które nie są zgodne z zasadami. W takiej sytuacji wysyłamy powiadomienie do odpowiedniego wydawcy. Aby zobaczyć takie powiadomienie, musisz zalogować się na konto AdSense i wejść na stronę Wiadomości na karcie Strona główna. Powiadomienia są też wysyłane na adres e-mail powiązany z Twoim kontem AdSense. Informujemy w nich, czy w związku z zaistniałym problemem udzielamy ostrzeżenia, wyłączamy wyświetlanie reklam w witrynie czy wyłączamy konto. Jeśli jest to ostrzeżenie, masz 72 godziny na rozwiązanie problemu i nie musisz się z nami kontaktować. Jeśli konto zostało wyłączone, zachęcamy do przeczytania artykułu w Centrum Pomocy o możliwych przyczynach wyłączenia całego konta. W dalszej części tego posta podpowiemy, co zrobić, gdy otrzymasz powiadomienie o wyłączeniu wyświetlania reklam w witrynie.

Najpierw sprawdź, na czym polega naruszenie zasad w Twojej witrynie. Aby uzyskać więcej informacji o różnych przyczynach naruszeń zasad i ich definicjach, odwiedź Centrum pomocy i zapoznaj się z zasadami programu.

W niektórych przypadkach możesz się odwołać od naszej decyzji. Jeśli chcesz to zrobić, zastanów się nad następującymi sprawami:

  • Upewnij się, że rozumiesz, na czym polega naruszenie zasad: w każdym powiadomieniu zamieszczamy krótkie wyjaśnienie. Jeśli masz dalsze pytania, w Centrum Pomocy znajdziesz dużo informacji o zasadach programu. Zachęcamy również, by zasięgnąć porady na naszym Forum – najlepsi współtwórcy dobrze się znają na zasadach. 
  • Sprawdź całą witrynę: w każdym powiadomieniu podajemy przykładowy URL, którego dotyczy naruszenie zasad. Pamiętaj, że jest to tylko przykład, a problem może dotyczyć także innych stron w witrynie, więc jego rozwiązanie musi obejmować całą witrynę. Wielu wydawców uważa, że znajdowanie naruszeń zasad, szczególnie dotyczących treści witryny, ułatwiają operatory wyszukiwania w Google (zwłaszcza operator „site:”). 
  • Podejdź do problemu skrupulatnie: rozumiemy, że program AdSense jest dla Ciebie ważny, a wyłączenie wyświetlania reklam negatywnie odbija się na Twoich przychodach. Nie spiesz się, pisząc odwołanie, i sprawdź dokładnie całą witrynę. Przygotowanie szczegółowego, uzasadnionego odwołania jest ważniejsze niż napisanie go jak najszybciej. 
  • Opisz, jakie zabezpieczenia zastosujesz, by problem się nie powtórzył: jeśli otrzymasz powiadomienie o naruszeniu zasad dotyczących treści, poinformuj nas, jak zamierzasz zapewnić, żeby treści naruszające zasady programu nie były umieszczane obok reklam AdSense. Webmasterzy z dużymi witrynami mogą napisać, że zaktualizowali filtry lub zatrudnili osoby mające sprawdzać treści, a właściciele blogów – że lepiej poznali nasze zasady dotyczące treści dla dorosłych i zadbają o to, by nie publikować określonego rodzaju zdjęć. 
  • Prześlij przykłady: czy powiadomienie mówi o naruszeniu zasad dotyczących treści? Prześlij nam przykładowe adresy URL, dla których wyłączasz reklamy AdSense. Jeśli problem był związany z implementacją reklam, wyślij nam przykładowy URL z poprawioną implementacją – w niektórych przypadkach możemy wymagać stron z zainstalowanym kodem reklam AdSense, nawet jeśli wyświetlanie reklam jest wyłączone. 
  • Ostrożności nigdy za wiele: możesz nie zgadzać się z naszą decyzją o wyłączeniu wyświetlania reklam w Twojej witrynie, pamiętaj jednak, że nasze zasady istnieją po to, by chronić całą sieć użytkowników, reklamodawców i wydawców.

Wiemy, że Twoje witryny są dla Ciebie ważne, dlatego nasze decyzje są zawsze przemyślane. Więcej informacji o sprawdzonych metodach pisania odwołań znajdziesz w tym artykule Centrum Pomocy.

1 Komentarze:

Katalog Moli Książkowych pisze...

A co w przypadku gdy ktos zawistny spowodowal blokade konta przez nieprawidlowe klikniecia na jednej stronie, a na pozostalych serwisach bylo wszystko ok?