Zmiany zasad modyfikowania kodu reklamy

środa, 26 czerwca 2013 | 14:56

Labels:

Rozwój technologii i trendy panujące w internecie wymagają, aby wydawcy szybko wprowadzali w witrynach takie zmiany, które pozwolą utrzymać wzrost liczby użytkowników. Zapoznaliśmy się z pytaniami i opiniami na temat m.in. projektowania responsywnego i zaktualizowaliśmy wskazówki dotyczące modyfikowania kodu reklamy AdSense. Mamy nadzieję, że dzięki tym zmianom, dającym Ci większą swobodę, Twoja witryna będzie jeszcze bardziej przyjazna dla użytkowników.

Od tej pory pozwalamy wydawcom na modyfikowanie kodu reklamy AdSense, o ile wprowadzane zmiany nie będą sztucznie zawyżać skuteczności reklam ani szkodzić reklamodawcom i będą zgodne z naszymi Warunkami korzystania z usługi i zasadami programu. Ta aktualizacja pozwoli Ci wypróbować różne techniki w Twojej witrynie, takie jak:
  • Projektowanie responsywne: wydawcy mogą tworzyć pojedyncze strony internetowe dostosowujące się do urządzenia, na którym będą się wyświetlać: laptopa, smartfona czy tabletu – to znacznie zwiększy wygodę użytkowników.
  • Testy A/B: wydawcy mogą przeprowadzać testy, tworząc wiele wersji danej strony i porównując zachowania użytkowników, aby sprawdzić, która z tych wersji jest najskuteczniejsza.
  • Dynamiczne ustawianie kanałów niestandardowych: wydawcy mogą śledzić skuteczność segmentów, sekcji witryny lub innych zachowań, aby uzyskać jak najwyższą skuteczność reklam i zwiększyć wygodę użytkowników.
  • Zmniejszenie tagu reklamy: strony ładują się szybciej, ponieważ zmniejsza się liczba przesyłanych danych.
Więcej informacji na temat powyższych zmian i odpowiednie fragmenty kodu znajdziesz w zaktualizowanym artykule w Centrum Pomocy.

Korzystając z tych ulepszeń, pamiętaj, aby postępować rozważnie i dbać o zachowanie równowagi w ekosystemie wydawców, użytkowników i reklamodawców. Wydawcy nie mogą modyfikować kodu AdSense w sposób niezgodny z zasadami programu, a pozostałe zmiany powinni wprowadzać ostrożnie. Nie wolno stosować takich technik, jak ukrywanie jednostek reklam, implementowanie kodu AdSense w sposób zasłaniający treść, tworzenie „swobodnych reklam” lub manipulowanie kierowaniem reklam, ponieważ narusza to nasze zasady. Więcej informacji o zabronionych działaniach znajdziesz w zaktualizowanym artykule w Centrum Pomocy. Przypominamy także, że niektóre zmiany kodu mogą spowodować nieprawidłowe wyświetlanie reklam, co negatywnie wpłynie na Twoje przychody.

 

1 Komentarze:

rosy williams pisze...

This is really user-friendly good work... Magento Developers India