AdSense przyspiesza korzystanie z internetu

wtorek, 16 lipca 2013 | 11:46

Labels:

Reklamy na stronie internetowej nie powinny spowalniać jej wczytywania – taki jest nasz cel, ale niełatwo go osiągnąć. Ciągle szukamy nowych sposobów na to, by skrócić czas oczekiwania na strony zawierające reklamy. Ostatnio udostępniamy nową wersję beta naszego kodu reklamy. Nowy kod (tzw. tag asynchroniczny) poprawia wrażenia użytkownika w witrynach – zapewnia wczytanie zawartości witryny, nawet jeśli występują problemy z załadowaniem reklamy. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla użytkowników telefonów komórkowych.

Nowy asynchroniczny kod reklamy jest wciąż w wersji beta, dlatego przejście na nową wersję jest opcjonalne. Na koncie uzyskasz możliwość wyboru między nową i obecną wersją kodu. Aby wypróbować nowy kod reklamy, utwórz jednostkę reklamową i w polu Kod reklamy wybierz z menu Typ kodu „Asynchroniczny (BETA)”. Tak jak wcześniej, skopiuj i wklej kod reklamy do kodu źródłowego HTML swoich stron.


Jeśli zdecydujesz się przejść na nowy kod, zastosuj go we wszystkich jednostkach reklamowych na swoich stronach, aby korzystanie z Twoich witryn było jak najwygodniejsze. Więcej informacji o technicznych aspektach tagu znajdziesz na blogu programistów Google.

0 Komentarze: