Nowe regionalne formaty reklam w AdSense

czwartek, 21 listopada 2013 | 11:17

Labels: ,

Jak wiadomo istnieją specyficzne formaty reklam, wykorzystywane przez reklamodawców i wydawców w Polsce, dlatego też postanowiliśmy oddać do Twojego użytku trzy nowe, regionalne formaty reklam dostępne z panelu Google AdSense:

  • 750x100 (PL Billboard) 
  • 750x200 (PL Double Billboard) 
  • 750x300 (PL Triple Billboard) 
Według raportu gemiusAdMonitor formaty typu „Billboard” występują w ponad 50% polskich kampanii displayowych. Dlatego możliwość ich wykorzystania w AdSense będzie doskonałą okazją, by jeszcze lepiej dostosować jednostki reklamowe do układu graficznego strony. Nowe formaty najlepiej sprawdzają się w części strony widocznej na ekranie tuż nad lub tuż pod menu.

Formaty PL Billboard, PL Double Billboard oraz PL Triple Billboard będą dostosowane zarówno do reklam graficznych, jak i tekstowych. Po włączeniu reklam graficznych na nowych jednostkach reklamowych AdSense może przez jakiś czas wyświetlać mniejsze formaty (np. 728 x 90). W takiej sytuacji reklama będzie wyrównana do górnej krawędzi oraz wyśrodkowana. Odsetek takich reklam będzie się stopniowo zmniejszał, w miarę jak reklamodawcy będą dodawać swoje kreacje w nowych formatach.

Jesteśmy przekonani, że nowe formaty reklam – ze względu na dużą popularność wśród reklamodawców – pozwolą Ci efektywnej zarabiać na treści Twoich witryn.

Jak zawsze przypominamy, że w AdSense maksymalna liczba jednostek reklamowych to trzy na stronę. Poza tym format PL Triple Billboard podlega tym samym zasadom programu AdSense co format 300x600 (z trzech jednostek na stronie tylko jedna może mieć rozmiar 750 x 300). 

0 Komentarze: