Zwiększ zadowolenie użytkowników dzięki nowym mobilnym reklamom zakotwiczonym

poniedziałek, 2 grudnia 2013 | 12:19

Labels:

Od kilku miesięcy regularnie wspominamy o rosnącej liczbie osób wyświetlających treści wydawców na urządzeniach przenośnych oraz o tym, jak ważne jest dla nich wygodne przeglądanie stron na wszystkich urządzeniach. Dlatego z przyjemnością informujemy o nowej funkcji, którą zaczynamy udostępniać – mobilnych reklamach zakotwiczonych na smartfony. Ma ona poprawić komfort użytkowników urządzeń przenośnych podczas oglądania reklam.

Mobilne reklamy zakotwiczone mają formę baneru 320x50, który pojawia się na dole ekranu smartfona i nie znika przy przewijaniu strony w górę lub w dół. Nadal o wszystkim decyduje użytkownik – może zamknąć reklamę, jeśli uzna ją za nieodpowiednią lub zechce zwolnić miejsce na ekranie. Wystarczy, że przesunie ją w lewo lub w prawo, a reklama zakotwiczona zniknie i żadna inna reklama tego typu nie pojawi się, dopóki użytkownik ponownie nie załaduje tej strony lub nie odwiedzi innej.


Wprowadziliśmy mobilne reklamy zakotwiczone, ponieważ stale dążymy do tego, by użytkownicy mieli kontrolę nad tym, co oglądają. Na przykładzie reklam wideo TrueView i funkcji Ignoruj reklamę można zobaczyć, że chcą oni wybierać reklamy i kontrolować sposób ich wyświetlania. Dobrze wyeksponowane mobilne reklamy zakotwiczone są też bardziej widoczne dla użytkowników, co pomoże zwiększyć skuteczność Twojej kampanii. Oprócz tego nie musisz przeciążać swojej strony reklamami.

Teraz uruchomiliśmy tę funkcję dla wybranej grupy wydawców, ale w ciągu najbliższych miesięcy będziemy ją stopniowo udostępniać wszystkim.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane do tej pory opinie o dostosowywaniu witryn tak, by dobrze wyświetlały się na wielu urządzeniach. Czekamy na dalsze sugestie – dzięki nim będziemy mogli wciąż ulepszać AdSense. Obserwuj tego bloga, by zawsze mieć najświeższe informacje.

0 Komentarze: