Optymalizuj obecność swojej witryny na urządzeniach mobilnych za pomocą Google Analytics, post 2 z 5

środa, 12 lutego 2014 | 14:40

Labels:

Jaką skuteczność ma Twoja witryna na różnych urządzeniach? Odbiorcy mobilni coraz częściej korzystają na zmianę z kilku urządzeń, więc coraz ważniejsze jest to, jak uzyskują oni dostęp do stron witryny i jak się nimi posługują. Za pomocą Google Analytics możesz mierzyć interakcje użytkowników z witrynami i aplikacjami mobilnymi oraz liczbę odwiedzin z urządzeń przenośnych z dostępem do sieci, w tym zarówno zaawansowanych, jak i podstawowych telefonów komórkowych i tabletów. Z poniższych wskazówek dowiesz się, jak umacniać obecność swojej witryny na urządzeniach mobilnych dzięki informacjom z Analytics.

1. Używaj Analytics dla aplikacji mobilnych do pomiaru całościowej wartości swojej aplikacjiTelefony komórkowe zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się, pracujemy i spędzamy wolny czas, a decydujący wpływ na ich rosnącą popularność i innowacyjność mają aplikacje mobilne. Za pomocą Analytics dla aplikacji mobilnych możesz monitorować całość interakcji użytkowników z Twoją aplikacją: od jej znalezienia i pobrania aż po dokonywanie w niej zakupów i intensywność korzystania. Informacje te pomagają podejmować trafniejsze, oparte na solidnych podstawach decyzje o inwestycji w rynek mobilny. Obejrzyj ten film, aby dowiedzieć się szczegółowo, jak zarabiać na swojej aplikacji dzięki programowi AdMob.

2. Sprawdź komfort użytkowników na różnych urządzeniach


Raporty Google Analytics poświęcone urządzeniom przenośnym możesz znaleźć na karcie Raportowanie w sekcji Odbiorcy. Znajdują się w nich dane statystyczne z podziałem według lokalizacji, co pozwala poznać bieżące źródła ruchu mobilnego i prognozować, gdzie może się on zwiększyć. Dysponując tymi kluczowymi informacjami, np. z jakich urządzeń pochodzi większość ruchu w witrynie oraz jak kształtuje się współczynnik odrzuceń i czas trwania odwiedzin, możesz tak dostosować witrynę, by dostarczać użytkownikom oczekiwane przez nich treści zarówno na mniejszych ekranach smartfonów, jak i na tabletach oraz komputerach.

3. Opracuj różne strategie obecności na wielu urządzeniach i wyznacz cele przychodów z treści mobilnych


Nie ma żadnych specjalnych reguł tworzenia strategii obecności na urządzeniach przenośnych, jednak powodzenie witryn mobilnych wymaga wyraźnego wskazania ich celów. Mogą się one np. koncentrować wokół zaangażowania i odwiedzin. Jeśli Twoje treści są dostosowane do określonej lokalizacji, możesz dodać elementy lokalne do swojej oferty na komórki. Ogólnie Twoje cele powinny współgrać z potrzebami użytkowników. Raporty mobilne Google Analytics wprowadzają podział użytkowników na takich, którzy korzystają z urządzeń przenośnych, i takich, którzy ich nie używają. Skorzystaj z tych informacji przy kształtowaniu swojej strategii obecności na wielu urządzeniach. Jeśli chcesz wyświetlać reklamy w witrynie komórkowej przeznaczonej dla użytkowników urządzeń zaawansowanych, utwórz jednostki reklamowe za pomocą AdSense dla treści.

Aby pomóc Ci w optymalizacji obecności witryny na urządzeniach przenośnych, udostępniliśmy do pobrania niestandardowy panel informacyjny z najważniejszymi danymi o ruchu z komórek (Mobile Key Metrics Dashboard). Gdy go pobierzesz, wskaż tylko profil do zaimportowania. Możesz korzystać z tego panelu w dowolnej chwili, klikając „Panele informacyjne” na karcie Raportowanie na koncie Analytics.

W przyszłym tygodniu będziemy kontynuować nasz cykl postów. Tym razem pokażemy, jak konkretne informacje z Analytics mogą sprzyjać zwiększaniu lojalności użytkowników witryny.

0 Komentarze: