Historie wydawców z serii „10 na 10”: Wyraźny sukces firmy Forvo

czwartek, 23 maja 2013 | 12:25

Labels: , ,

Co tydzień, aż do dziesiątych urodzin AdSense, które wypadają 18 czerwca, przedstawiamy kolejne historie sukcesu naszych wydawców. Czytaj dalej, by poznać jednego z wydawców, o których opowiemy w tym tygodniu. Przypominamy, że Ty również możesz przesłać do naszego zespołu swoją historię sukcesu.

Firma Forvo znalazła dobre rozwiązanie dla osób, które uczą się nowego języka lub po prostu chcą wiedzieć, jak wymawia się słowa w różnych zakątkach świata. Uruchomiony przez nią w 2008 r. internetowy przewodnik po wymowie oferuje nagrania ponad 1,5 miliona słów w 36 językach, przesłanych przez native speakerów. Witrynę prowadzi zespół czterech osób, które mieszkają w prowincji Guipúzcoa, w Hiszpanii. Przewodnik ma 250 tys. zarejestrowanych użytkowników i generuje około dziewięciu milionów odwiedzin miesięcznie.

„W ciągu ostatnich lat dochód z AdSense pozwolił mi zatrudnić dwóch nowych pracowników” – mówi prezes firmy, Félix Vela. Félix jest zadowolony z jakości i trafności reklam. Regularnie korzysta też z innych narzędzi Google, np. Analytics, by lepiej poznać zachowania użytkowników witryny.

W przyszłości planuje dalej ulepszać witrynę i zwiększać liczbę dostępnych przykładów wymowy. „Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości, że AdSense będzie nadal odgrywać kluczową rolę w rozwoju naszej witryny” – mówi.

Przeczytaj całą historię firmy Forvo i odwiedź nas znów za kilka dni, by poznać kolejnego wydawcę.

0 Komentarze: