Zwiększ liczbę konwersji dzięki informacjom z Google Analytics, post 5 z 5

środa, 5 marca 2014 | 11:28

Labels:

Witamy w ostatniej części cyklu postów poświęconych Google Analytics. Skupimy się dziś na tym, jak zwiększyć liczbę konwersji w witrynie za pomocą odpowiednich raportów Analytics. Dla wydawców e-commerce bardzo istotna jest dogłębna analiza tego, co stymuluje wzrost liczby konwersji w witrynie. Dzięki temu możesz poznać ważne czynniki, np. zamierzenia odbiorców i najlepsze obszary do inwestowania w reklamy. Z poniższych raportów możesz dowiedzieć się, jak obliczać wartość stron, śledzić konwersje i uzyskiwać wgląd w zamierzenia użytkowników.

1. Oblicz wartość stron, by dowiedzieć się, które przynoszą konwersje i przychody


Wartość strony to liczba pokazująca, które strony w witrynie przynoszą konwersje i przychody. Strony o dużej wartości mają większy wpływ na pomyślne funkcjonowanie witryny niż strony mniej wartościowe. Na przykład wydawcy e-commerce zauważają zwykle, że najcenniejsze w ich witrynach są strony płatności za zamówienie. Ma to sens, ponieważ każdy użytkownik musi wyświetlić stronę płatności, zanim dokona konwersji. Poszukaj stron o dużym natężeniu ruchu (dużej liczbie odsłon), ale o małej wartości. Dlaczego nie wspomagają one konwersji? Czy byłoby to możliwe? Aby odpowiedzieć na takie pytania, najpierw sprawdź kolumnę Wartość strony w raporcie Zawartość witryny > Wszystkie strony.

2. Korzystaj z raportu Ścieżki wielokanałowe, by lepiej śledzić konwersje

Raport Ścieżki wielokanałowe w Google Analytics daje wgląd w interakcje między różnymi mediami cyfrowymi i pokazuje, jak kanały te współdziałają przy zwiększaniu sprzedaży i liczby konwersji. Pomaga on również podejmować najistotniejsze decyzje marketingowe w zakresie inwestycji w reklamę na poziomie ogólnym (np. w jakich kanałach publikować reklamy) i szczegółowym (np. jakie wybrać słowa kluczowe i miejsca docelowe reklam). Raporty Ścieżki wielokanałowe znajdziesz w Google Analytics w sekcji Konwersje.

3. Poznaj zamierzenia użytkowników dzięki raportowi Wyszukiwanie w witrynie

Dostępny w Google Analytics raport Wyszukiwanie w witrynie dostarcza wszechstronnych danych o sposobie korzystania przez użytkowników z wyszukiwarki w witrynie. Możesz dowiedzieć się z niego, jak wyglądały początkowe wyszukiwania, a jak ich zawężenia, jakie są tendencje wyszukiwania, z poziomu których stron następowało wyszukiwanie i dokąd prowadziło oraz jaki jest związek wyszukiwań z konwersjami. Monitorując, jak użytkownicy korzystają z pola wyszukiwania w witrynie, możesz uzyskać istotne informacje o ich zamierzeniach. Raporty Wyszukiwanie w witrynie znajdziesz w Google Analytics w sekcji Zachowanie. Jeśli nie stosujesz jeszcze w swojej witrynie pola wyszukiwania, zainteresuj się narzędziem Twoja wyszukiwarka Google.

Aby ułatwić Ci poznanie wartości stron i liczby konwersji, przygotowaliśmy do pobrania niestandardowy panel informacyjny służący do oceny treści (Content Evaluation Dashboard). Gdy go pobierzesz, wskaż tylko profil do zaimportowania. Możesz korzystać z tego panelu w dowolnej chwili, klikając kartę „Dostosowanie”.

Na tym kończy się nasz cykl postów poświęconych Google Analytics. Dziękujemy za ich lekturę przez ostatnie pięć tygodni – mamy nadzieję, że zalecane raporty i niestandardowe panele informacyjne okazały się przydatne.Informacje dodatkowe
Wyzwanie na 10-lecie AdSense – Hangout nadawany na żywo w Google Analytics
Jak utworzyć konto Analytics
Jak połączyć konta AdSense i Analytics
Jak edytować ustawienia udostępniania danych pod kątem ukierunkowanych zaleceń
Jak poznawać tendencje i statystyki AdSense za pomocą Analytics

0 Komentarze: