Inside AdSense Blog
Oficjalny polski blog o programie Google AdSense.
Wyświetlaj reklamy tekstowe i graficzne - prosta zmiana, olbrzymie korzyści!
poniedziałek, 28 lutego 2011
FunCheapSF.com
to internetowa wyszukiwarka bezpłatnych lub niedrogich imprez w rejonie San Francisco. Jej założyciel Johnny Hayes niedawno podzielił się z nami historią tego przedsięwzięcia i udzielił kilku porad, w jaki sposób łatwo i skutecznie zoptymalizować przychody poprzez udostępnienie jednostek reklamowych dla reklam tekstowych, graficznych i multimedialnych.
Inside AdSense: Jak powstała witryna FunCheapSF.com?
Johnny Hayes: Kiedy przeprowadziłem się do San Francisco, nie miałem pracy i nie mogłem niczego znaleźć, miałem więc mnóstwo wolnego czasu. Spędzałem go na wyszukiwaniu niedrogich lub bezpłatnych atrakcji w mieście i od 2003 roku zacząłem wysyłać e-maile do znajomych z tygodniową listą imprez. Z czasem informowałem coraz więcej ludzi, postanowiłem więc założyć witrynę z prawdziwego zdarzenia.
IA: Jak zacząłeś korzystać z programu AdSense?
JH: Zacząłem korzystać z AdSense w marcu 2007 roku. To było moje pierwsze źródło przychodu z reklam internetowych, który rósł wraz z rozbudową witryny i wzrostem liczby odwiedzin.
IA: Dlaczego zdecydowałeś się włączyć obsługę zarówno reklam tekstowych, jak też graficznych i multimedialnych?
JH: Kilka miesięcy temu otrzymałem od zespołu AdSense wiadomość z informacją, że mam wyłączone reklamy tekstowe i w mojej witrynie wyświetlane są tylko reklamy graficzne.
Pierwotnie chciałem wyświetlać tylko reklamy graficzne, ponieważ uznałem, że będą one bardziej estetyczne dla moich odbiorców. Jednak argumenty przedstawione przez Google przekonały mnie, że pomimo ogromnej liczby reklamodawców korzystających z reklam graficznych, jeszcze więcej używa tylko reklam tekstowych. Jeśli w mojej witrynie wyświetlane są tylko reklamy graficzne, reklamodawcy tekstowi nie uczestniczą w licytacjach. A ponieważ reklamy tekstowe mogą być wyświetlane, tylko jeśli przebiją stawkę reklam graficznych, dlaczego mam nie oferować im powierzchni?
Zdecydowałem wypróbować reklamy tekstowe. Miałem wrażenie, że w ten sposób uda mi się zwiększyć przychody właściwie bez żadnego ryzyka i wysiłku.
IA: Jakie były rezultaty? Czy poleciłbyś tę strategię innym wydawcom?
JH: Po włączeniu reklam tekstowych i graficznych w mojej witrynie nastąpił wzrost przychodów o 51%, a średni eCPM zwiększył się niemal o 60%. Prosta zmiana spowodowała olbrzymie korzyści. Dodatkowo, korzystając z programu AdSense, nie muszę samodzielnie wyszukiwać reklamodawców i zarządzać nimi, mogę skupić się na tym, co lubię robić, czyli na pisaniu dobrych artykułów, rozbudowywaniu witryny i rozwijaniu firmy. Wstawiłem tylko kod AdSense i nie musiałem się o nic martwić.
Zdecydowanie poleciłbym innym wydawcom wypróbowanie obsługi obu rodzajów reklam: tekstowych i graficznych. Konfiguracja jest dość łatwa – wystarczy wykonać instrukcje zawarte w wiadomości otrzymanej od zespołu AdSense, co zajmuje zaledwie kilka minut. Warto także
skonfigurować kanały
do śledzenia reklam, aby móc koncentrować się na tych miejscach docelowych i typach reklam, które przynoszą największe zyski.
Aby wypróbować reklamy tekstowe i graficzne, tak jak Johnny,
kliknij tutaj
i rozszerz swoje jednostki reklamowe!
Po zalogowaniu się na koncie AdSense kliknij kartę „Moje reklamy” w nowym interfejsie AdSense.
Wybierz wszystkie jednostki reklamowe.
Z listy rozwijanej „Działania” wybierz typ reklamy „Reklamy tekstowe i graficzne/multimedialne”.
Skonfiguruj kanały niestandardowe do monitorowania wpływu na skuteczność programu AdSense.
Na ilustracjach poniżej pokazaliśmy, jak włączyć reklamy tekstowe i graficzne w nowym interfejsie konta AdSense:
Opublikowane przez: Meredith Blackwell – Zespół Inside AdSense
AdSense – fakty i mity, część VI: treści generowane przez użytkowników
czwartek, 24 lutego 2011
Mit: Wydawca nie odpowiada za umieszczane przez użytkowników w swojej witrynie lub sieci treści, które naruszają zasady AdSense.
Fakt: Wydawca musi zagwarantować zgodność wszystkich treści, w tym treści generowanych przez użytkowników (np. postów na forum, komentarzy na blogach i innych kanałach zewnętrznych), z
zasadami AdSense
. Dotyczy to wszystkich stron lub witryn, w których mogą ukazywać się reklamy AdSense.
Jak już wspominaliśmy w poprzednich postach z
tej serii
, regularnie sprawdzamy zawartość sieci AdSense, aby zapewnić, że jest ona bezpieczna dla reklamodawców, użytkowników i wydawców. Jakość sieci ma dla nas nadrzędne znaczenie. Nasi wydawcy oczekują od nas, że będziemy usuwać niechciane reklamy, a nasi reklamodawcy wymagają wysokich standardów; np. firma reklamująca ubranka dla dzieci w programie AdWords nie chce, aby jej produkty były promowane obok treści związanych z przemocą lub przeznaczonych dla dorosłych. Aby nie było wątpliwości co do tego, jakie treści uznajemy za naruszające nasze zasady, opublikowaliśmy pełną listę w naszym
Centrum pomocy
.
Zapewnienie zgodności z naszymi zasadami może być skomplikowane, jeśli w grę wchodzą treści generowane przez użytkowników. Kontrolowanie setek (a nawet tysięcy) filmów, postów na blogach, zdjęć, wpisów i komentarzy generowanych każdego dnia jest ogromnym przedsięwzięciem. Wydawca ponosi jednak ostateczną odpowiedzialność za wszystkie witryny, w których został umieszczony kod reklamy, niezależnie od tego, czy jest on właścicielem czy twórcą opublikowanych tam treści.
Najczęściej pierwszą czynnością w przypadku naruszenia zasad jest wysłanie powiadomienia w odniesieniu do danej witryny. Wyjątki obejmują ustawę DMCA i ewidentne naruszenia zasad; więcej szczegółów można znaleźć
tutaj
. Po otrzymaniu wstępnego powiadomienia wydawca musi zareagować. Odpowiedź na ostrzeżenie nie wystarczy. Należy zastosować odpowiednie środki, które doprowadzą do usunięcia treści naruszającej zasady i zastąpienia jej inną treścią oraz zapewnią, że sieć lub witryna będą zgodne z naszymi zasadami.
Rozumiemy, że znalezienie najlepszego rozwiązania zapobiegającego pojawianiu się niechcianych treści w witrynie może być trudne, dlatego dajemy odpowiednio dużo czasu na podjęcie działań. Aby zacząć zarabiać na treściach generowanych przez użytkowników, należy wdrożyć rozwiązanie umożliwiające ich skuteczne filtrowanie przed opublikowaniem. Jeśli wydawca wyraźnie nie radzi sobie z tym zadaniem lub jeśli naruszenia pojawiają się nadal bądź są ewidentne, konto zostanie wyłączone. Oferujemy możliwość skorzystania z procedury apelacyjnej, ale naszą podstawową zasadą jest to, że nie możemy współpracować z wydawcami stanowiącymi zagrożenie dla naszych reklamodawców (tak samo jak nie możemy współpracować z reklamodawcami, którzy stanowią zagrożenie dla wydawców).
Zdajemy sobie sprawę z tego, że wydawcy dokładają wszelkich starań, by zapewnić najwyższą jakość swoich witryn, by nie publikować treści dla dorosłych, nieoryginalnych i innych, które mogą naruszać zasady, i dziękujemy za te wysiłki. Kiedy reklamodawcy, wydawcy i użytkownicy mają zaufanie do naszego środowiska reklamowego, jest to sytuacja korzystna dla wszystkich.
Opublikowane przez: Hannah Schlesinger, Zespół ds. zasad AdSense
Środy z nowym interfejsem AdSense: funkcja wykresu i zmiany danych
środa, 23 lutego 2011
Czy po zmianie formatu reklamy zdarzyło Ci się zastanawiać, który format jest skuteczniejszy? Teraz można to sprawdzić za pomocą nowych funkcji wykresu i zmiany danych. Jeśli dana jednostka reklamowa została utworzona i zapisana na Twoim koncie, to porównania można w prosty sposób dokonać bezpośrednio w raporcie dotyczącym rozmiarów reklam.
Zacznij od przejścia na kartę
Raporty skuteczności
i wybrania raportu dotyczącego rozmiarów reklam.
Zaznacz pole wyboru obok każdego z formatów, a następnie kliknij przycisk
Wykres
.
Na jednym wykresie zostaną wyświetlone zarobki obu wybranych formatów reklam, co umożliwi ich porównanie. Między danymi dostępnymi na wykresie można się przełączać za pomocą pól wyboru, co ułatwia porównanie nie tylko zarobków, ale także innych istotnych danych, takich jak
współczynnik klikalności (CTR)
czy
przychód z tysiąca wyświetleń (RPM)
.
Wypróbuj już teraz! Przejdź do nowego interfejsu, kliknij kartę
Raporty skuteczności
i opcję
Rozmiary reklam
.
Opublikowane przez: Guillaume Ryder – inżynier AdSense
Dwa nowe przewodniki po optymalizacji: Optymalizator One Click oraz Laboratorium optymalizacji
wtorek, 22 lutego 2011
Pragniemy przedstawić dwa nowe przewodniki po optymalizacji:
Optymalizator One Click
oraz
Laboratorium optymalizacji
.
Zawierają one porady dotyczące optymalizacji, które można łatwo i szybko zastosować. Pozwolą one zwiększyć przychody z witryny i jej skuteczność.
Optymalizator One Click
Masz
forum
,
blog
lub
witrynę z wiadomościami
, z ogłoszeniami drobnymi albo
grami
? W tym przewodniku zamieściliśmy sprawdzone metody lokalizacji reklam dopasowanej do typu Twojej witryny. Skorzystaj z niego, aby zoptymalizować miejsca docelowe jednostek reklamowych, jednostek linków i pól wyszukiwania.
Laboratorium optymalizacji
Chcesz uzyskać proste, ale skuteczne wskazówki z zakresu
zwiększania współczynnika klikalności
,
liczby wyświetleń
czy
kosztu kliknięcia
? Pomoże Ci w tym Laboratorium optymalizacji. Nasz zespół optymalizacji zawarł w nim najlepsze praktyki, które pomogą skutecznie zwiększać przychody.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym nowym przewodnikom wykorzystasz cały potencjał programu Google AdSense! Powodzenia!
Opublikowane przez: Thomas Tran, Zespół Inside AdSense, adaptacja: Marcin Lipowiecki, Google AdSense Polska
AdSense – fakty i mity, część V: skopiowane treści
piątek, 18 lutego 2011
Mit: Wydawcy mogą umieszczać reklamy na stronach generowanych automatycznie lub w innych skopiowanych treściach, których nie są autorami.
Fakt: Witryny z treściami generowanymi automatycznie lub innymi nieoryginalnymi treściami nie mogą brać udziału w programie AdSense. W ten sposób zapewniamy naszym użytkownikom dostęp do wyjątkowych treści online a reklamodawcom możliwość współpracy z odpowiednimi witrynami.
Niekiedy natrafiamy na witryny z oprogramowaniem do generowania automatycznych treści. Mogą one przypominać zwykłe witryny z wiadomościami, ale zawarte w nich informacje są w całości splagiatowane. Kopiowanie treści i przekazywanie ich jako własne jest nie tylko nie w porządku, ale także stanowi poważne naruszenie naszych zasad. W AdSense najważniejsze jest utrzymanie równowagi między komfortem użytkowników, wydawców i reklamodawców. Staramy się chronić ten układ, zachęcając do publikowania niepowtarzalnych i trafnych treści.
Oczywiście zarówno wydawcom, jak i Google zależy na generowaniu przychodów, a gdy oryginalny ruch spotyka się z atrakcyjną treścią, trudno o lepsze dopasowanie. Najlepszym sposobem na utrzymanie użytkowników w dłuższej perspektywie jest zdobycie ich zainteresowania. Można to zrobić, publikując ciekawe opinie na temat wiadomości, oferując oryginalne usługi czy prezentując układ witryny zachęcający użytkowników do korzystania z niej.
Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się ze
wskazówkami dla webmasterów dotyczącymi jakości
. W razie natknięcia się w naszej sieci na witryny wyraźnie naruszające te wskazówki,
prosimy nas o tym poinformować
.
Ostatnia sprawa: krótkie, ale zasłużone podziękowania należą się większości z Was za niesłabnące źródło inspiracji, jakim są Wasze niezwykłe i oryginalne treści. Oby tak dalej!
Opublikowane przez: Cecelia Choi, Zespół ds. zasad AdSense
Środy z nowym interfejsem AdSense: porównywanie i wyszukiwanie skuteczności w wielu zakresach dat
środa, 16 lutego 2011
Czy zdarzyło Ci się przeprowadzić test na jednej z jednostek reklamowych i żałować, że porównanie skuteczności sprzed testu i po nim nie jest łatwiejsze? Jeśli dana jednostka reklamowa została utworzona i zapisana na Twoim koncie, to porównania można w prosty sposób dokonać bezpośrednio w raporcie dotyczącym jednostek reklamowych.
Zacznij od przejścia na kartę
Raporty skuteczności
i wybrania raportu dotyczącego jednostek reklamowych (dostępny na pasku nawigacyjnym po kliknięciu pozycji
Całe konto według dnia
).
Wyszukaj nazwę zaktualizowanej jednostki reklamowej i ją wybierz.
Przed rozpoczęciem testu otwórz znajdujące się w górnym rogu pole zakresu dat i ustaw okno z datami – np. na dwa tygodnie.
Zaznacz pole wyboru „porównaj z innymi datami” i dodaj podobne okno z datami po wprowadzeniu zmian w jednostce reklamowej.
Wykres przedstawi wówczas skuteczność jednostki reklamowej w przypadku obu zakresów dat. Między danymi dostępnymi na wykresie można się przełączać za pomocą przycisków, co ułatwia porównanie współczynników klikalności (CTR), przychodów z tysiąca wyświetleń (RPM) i innych istotnych danych.
Wypróbuj już teraz! Przejdź do nowego interfejsu i kliknij kartę
Raporty skuteczności
, a następnie kliknij pozycję
Całe konto według dnia
i wybierz jednostki reklamowe z dodatkowych opcji.
Opublikowane przez: Guillaume Ryder, Inżynier AdSense
AdSense – fakty i mity, część IV: Zasady programu
poniedziałek, 14 lutego 2011
Mit: AdSense wyłącza konta i losowo wysyła ostrzeżenia.
Fakt: Analizując naruszenie zasad, opieramy się na szczegółowych wytycznych. Zasady te opublikowane są w naszym
Centrum pomocy
. Pragniemy, aby Sieć reklamowa i sieć wyszukiwania były bezpieczne dla reklamodawców, użytkowników i wydawców. Naszym celem jest podejmowanie przejrzystych i spójnych decyzji.
Jednym z naszych zadań związanych z monitorowaniem sieci AdSense jest współpraca z wydawcami w celu identyfikacji potencjalnych problemów i reakcji na nie. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele zasad, które należy wziąć pod uwagę, dlatego w przypadku ich niewielkiego naruszenia naszym pierwszym krokiem będzie ostrzeżenie. Istnieją różne powody udzielania ostrzeżeń wydawcom, lecz większość z nich odnosi się do takiego naruszenia zasad, któremu można łatwo zaradzić. Przykłady tego typu naruszeń obejmują zarówno
umieszczanie reklam pod mylącymi nagłówkami
takimi jak „Dzisiejsze świetne oferty”, jak i umieszczanie na forum niewielkiej ilości spamu o treści dla dorosłych. Wydawcy powinni rozwiązać problem w ciągu trzech dni od otrzymania ostrzeżenia. Jeżeli w tym czasie zmiany nie zostaną wprowadzone, emisja reklamy w witrynie naruszającej zasady może zostać wstrzymana.
Istnieją sytuacje, w których jesteśmy zmuszeni wstrzymać wyświetlanie reklam w witrynie bez uprzedniego wysyłania ostrzeżenia. Decyzję taką podejmujemy w przypadku rażących naruszeń zasad, takich jak zamieszczanie treści tylko dla dorosłych, naruszenie praw autorskich, a także przypadki ukazywania przemocy i treści wyjątkowo brutalnych. Możemy również wstrzymać emisję reklam w witrynie, jeżeli zauważymy naruszenie, w związku z którym kontaktowaliśmy się już wcześniej z wydawcą.
Ostatecznym krokiem podejmowanym przez nasze zespoły jest całkowite zamknięcie konta. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku osób notorycznie naruszających zasady lub gdy cała sieć wydawcy składa się z witryn niezgodnych z zasadami. Po otrzymaniu powiadomienia dotyczącego naruszenia zasad od zespołu AdSense zapoznaj się z tym
artykułem Centrum pomocy w celu uzyskania dalszych informacji
.
Pragniemy podkreślić, że powiadomienia wysyłane w związku z wyżej wymienionymi przypadkami naruszenia zasad różnią się od powiadomień dotyczących nieprawidłowych kliknięć, monitorowanych przez zespół Google ds. jakości ruchu reklamowego. Nieprawidłowe kliknięcia obejmują kliknięcia i wyświetlenia sztucznie zawyżające koszty reklamodawcy lub zarobki wydawcy i za które nie pobieramy opłat od reklamodawcy. Więcej informacji na temat nieprawidłowych kliknięć i wyświetleń można znaleźć na
tej stronie
. Znajduje się na niej link do strony z Najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi wyłączenia konta związanego z nieprawidłowymi działaniami.
Zalecamy ponadto przejrzenie tych
wskazówek
w celu utrzymania dobrej reputacji konta AdSense oraz uniknięcia naruszenia zasad.
Opublikowane przez: Andres Schabelman – Zespół ds. zasad AdSense
Korzystanie z Google AdSense w uzupełnieniu z Google AdWords
piątek, 11 lutego 2011
O zaletach
programu AdWords
nie należy nikogo przekonywać. Pomaga on zwiększać ruch w witrynie i zmieniać zaciekawionych przeglądających użytkowników w stałych klientów. Jednak przeciętnie współczynnik konwersji w witrynach e-commerce wynosi tylko 1%, co oznacza, że 99% odwiedzin przeciętnej witryny e-commerce nie kończy się zakupem.
I tu z pomocą przychodzi
Google AdSense
. Korzystanie z Google AdSense (bezpłatny program pozwalający właścicielom witryn wyświetlanie reklam w publikowanych treściach) umożliwia zarabianie na tych 99% ruchu, co może być bardzo skutecznym sposobem generowania dodatkowych przychodów. Wystarczy, że umieścicie fragment kodu w Waszej witrynie i wybierzecie miejsca wyświetlania reklam. My umieścimy odpowiednie reklamy, a pieniądze wpadają do Waszej kieszeni.
Histora DesignerApparel.com, Google AdWords i AdSense
DesignerApparel.com
jest luksusową witryną e-commerce z konfekcją najlepszych projektantów w przystępnych cenach. Firma korzysta już z Google AdWords, ale postanowiła wdrożyć rozwiązania
AdSense dla treści
oraz
AdSense dla wyszukiwania
. DesignerApparel zachowała również pełną kontrolę nad typami wyświetlanych reklam.
„AdSense okazał się kluczowym elementem osiągnięcia pożądanego ROI w AdWords” – stwierdził Dominic Ang, prezes firmy
MyPerfectSale.com
, właściciela
DesignerApparel.com
. „Na początku, jak w przypadku każdej witryny e-commerce, martwiliśmy się, że wystąpi efekt kanibalizmu, ale dzięki testom i wykorzystaniu zaawansowanych
filtrów konkurencji
AdSense doszliśmy do wniosku, że przeznaczając dla AdSense niektóre miejsca, takie jak koniec strony czy
strony wyjściowe
, osiągamy znaczący dodatkowy przychód bez uszczerbku dla naszego głównego źródła zarobku. W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyliśmy nasze przychody z AdSense o ponad 600%. To z kolei pomogło nam zwiększyć inwestycje w AdWords z zachowaniem stałego, dodatniego ROI. Często traktujemy przychody z AdSense jako częściowy, ale natychmiastowy rabat na nasze inwestycje w AdWords”.
Jeśli jeszcze Was to nie przekonało, poniżej znajdziecie więcej informacji na temat AdSense:
Wy zarabiacie.
My płacimy!
Tyle w tym temacie.
Pełna kontrola w Waszych rękach. Macie pełną
kontrolę
nad rozmiarem, rozmieszczeniem i kategoriami wyświetlanych reklam.
Żadnego ryzyka, żadnych zobowiązań. Jeśli uznacie, że ten program nie jest dla Was, zawsze możecie
zrezygnować
. Obiecujemy, że nie będziemy się gniewać.
Aby poznać najnowsze aktualności i wskazówki dotyczące programu Google AdWords, zapraszamy na nasz oficjalny polski blog o AdWords
Wszystko o AdWords.
Jeśli jeteście zainteresowani wypróbowaniem AdSense,
zarejestrujcie się
już dzisiaj!
Opublikowane przez: Lisa Shieh, Zespół Inside AdWords, adaptacja: Kama Jaskólska, AdWords Account Associate
Środy z nowym interfejsem AdSense: szybkie wyświetlanie łącznych zarobków
środa, 9 lutego 2011
W tym tygodniu opiszemy kilka sposobów wyświetlania łącznych zarobków. W przeszłości program AdSense oddzielnie raportował zarobki uzyskane w ramach programów
AdSense dla treści
,
AdSense dla wyszukiwania
i innych produktów AdSense. Użytkownicy zgłaszali potrzebę szybkiego sprawdzania łącznych zarobków – z przyjemnością ogłaszamy udostępnienie tej funkcji.
Całkowitą kwotę zarobków można przejrzeć według raportów z dnia, tygodnia lub miesiąca znajdujących się na karcie Więcej raportów. Raporty te obejmują sumę zarobków z tytułu wszystkich produktów. W kolejnych postach przedstawimy sposoby możliwie najlepszego dostosowania raportów do rodzaju prowadzonej działalności.
W nowym interfejsie nadal można wyświetlać łączne zarobki na koncie podzielone według poszczególnych produktów. W raporcie 'Produkty' zarobki wyświetlane są z tytułu każdego produktu jako osobne pozycje oraz jako suma całkowita.
Zachęcamy do wypróbowania! Przejdź do nowego interfejsu i kliknij kartę
Raporty skuteczności
, a następnie
Produkty
lub
Więcej raportów
oraz
Całe konto według miesiąca
.
Opublikowane przez: Guillaume Ryder, inżynier AdSense
Nadchodzące zmiany w opcjach reklam rezerwowych
poniedziałek, 7 lutego 2011
Często sprawdzamy skuteczność naszych produków i ofert. Na podstawie ocen i opinii naszych partnerów z organizacji non-profit zdecydowaliśmy się na stopniowe wycofanie reklam charytatywnych z witryn programu AdSense na rzecz opracowania nowych możliwości dla partnerów. W dalszym ciągu staramy się pomagać naszym partnerom non-profit, dlatego będą oni mogli korzystać z funkcji darmowych reklam AdWords za pośrednictwem programu
Google Grants
, który jest jedną z odnóg większej inicjatywy Google skierowanej do organizacji charytatywnych. Informacje na temat programu Google Grants, najnowsze wskazówki, wydarzenia i porady znajdują się na
oficjalnym blogu programu (wersja angielska)
.
Jak wiadomo, reklamy charytatywne są bezpłatnymi reklamami organizacji non profit. Mogą się pojawiać w witrynach wydawców w momencie, gdy nie jesteśmy w stanie udostępnić reklamy płatnej. Sytuacja taka może dotyczyć wielu przypadków, m.in. braku reklam na stronę lub przekroczenia przez wydawcę czasu potrzebnego na weryfikację adresu poprzez otrzymanie
osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN)
.
Co to oznacza dla wydawców? W przypadku gdy nie będziemy mogli wyświetlić płatnych reklam na Twoich stronach, wybranie opcji „Pokazuj reklamy charytatywne” w sekcji „Reklamy rezerwowe” dostępnej w nowym interfejsie AdSense (lub w sekcji „Alternatywne reklamy i kolory” w starym interfejsie AdSense) spowoduje, że zamiast reklamy charytatywnej zostanie wyświetlone puste miejsce. Natomiast jeśli wybierzesz opcję wyświetlania reklam spoza Google – z innego adresu URL – lub wypełnienia przestrzeni jednolitym kolorem, powyższa zmiana nie będzie Cię dotyczyć. Wybrane przez Ciebie opcje będą stosowane, gdy nie będziemy mogli wyświetlać płatnych reklam.
Zauważysz również, że opcja wyboru reklam dla organizacji non-profit nie jest już dostępna po zalogowaniu na konto AdSense. Aktualnie pracujemy nad opracowaniem nowych opcji, które będą dostępne w momencie, gdy nie będziemy mogli wyświetlać reklam płatnych. Jak tylko będziemy mieli dodatkowe informacje, ogłosimy to na naszym blogu.
Aby w dowolnym momencie zaktualizować ustawienia reklam rezerwowych,
zaloguj się
na swoje konto i postępuj zgodnie z instrukcjami odpowiednimi do używanego przez Ciebie interfejsu:
Nowy interfejs AdSense: przejdź na stronę Moje reklamy i wybierz jednostkę reklamową, którą chcesz zaktualizować. Następnie zmień ustawienia opcji „Reklamy rezerwowe”.
Stary interfejs AdSense: przejdź na stronę Zarządzaj reklamami na karcie Moje konto i kliknij opcję „Edytuj ustawienia reklamy”, aby dokonać zmian w wybranej jednostce reklamowej.
Jeśli chcesz omówić tę zmianę z innymi wydawcami lub podzielić się opinią z naszym zespołem,
weź udział w dyskusji
. Aktualizacje na temat zmiany będziemy publikować również we wpisach w
Centrum pomocy
oraz poradnikach rozwiązywania problemów. Dziękujemy za cierpliwość podczas procesu wdrażania zmiany.
Opublikowane przez: Yasser Abu-Ghdaib, specjalista ds. produktu AdSense
AdSense – fakty i mity, część III: System statystyk
piątek, 4 lutego 2011
Mit: Okresy prac konserwacyjnych w witrynie i opóźnienia w raportach AdSense oznaczają, że dane nie są prawidłowo zapisywane.
Fakt: Wszystkie dane są precyzyjnie śledzone, niezależnie od okazjonalnych opóźnień w systemie statystyk.
„System statystyk” to nasza nazwa procesu śledzenia kliknięć, wyświetleń i zarobków. System statystyk działa nieprzerwanie – sprawdza dzienniki aktywności tworzone przez nasz system wyświetlania reklam, gromadzi je i aktualizuje system ich przechowywania. Aby statystyki mogły być generowane szybko i wiarygodnie oraz bez utraty informacji, proces ich agregacji obejmuje kilka centrów danych.
W rzadkich przypadkach proces agregacji statystyk może ulegać kilkugodzinnemu opóźnieniu. Może się tak dziać z kilku powodów:
Co jakiś czas przeprowadzamy aktualizację naszego centrum danych w celu zaimplementowania najnowszych technologii. Nie ma to jednak wpływu na sposób śledzenia kliknięć ani na wysokość Twoich zarobków. W zależności od czasochłonności aktualizacji statystyki mogą być raportowane z opóźnieniem do kilku godzin.
Okresy niedostępności bazy danych przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Na ogół są to sobotnie poranki (strefy czasowej PST). Ponieważ proces agregacji statystyk jest zależny od danych zgromadzonych w tej bazie, okresy jej niedostępności powodują opóźnienia w raportowaniu statystyk. Okresy niedostępności bazy danych są na bieżąco ogłaszane na tym blogu, tak jak np
tutaj
.
W rzadkich przypadkach występują niespodziewane problemy dotyczące centrów danych, które powodują opóźnienia w aktualizacji statystyk.
Wspomniane okresy niedostępności powodują tylko opóźnienia w raportowaniu statystyk, nie wpływają natomiast na ich rzeczywiste śledzenie. Pilnujemy, aby wszystkie takie procesy przebiegały jednorazowo i w tym celu wprowadziliśmy odpowiednie procedury weryfikacji, podlegające wewnętrznym i zewnętrznym audytom. Zdarzenia w systemie agregacji są również procesowane w taki sposób, aby nie dotyczyły poszczególnych wydawców. W związku z tym wszyscy wydawcy powinni otrzymywać aktualizacje statystyk w tym samym czasie.
W okresach niedostępności powiadamiamy wydawców z możliwie największym wyprzedzeniem za pośrednictwem niniejszego bloga i
Forum pomocy AdSense
. Rozumiemy, jak ważne dla wydawców jest posiadanie aktualnych statystyk, i dokładamy wszelkich starań, aby te opóźnienia były zredukowane do minimum.
Opublikowane przez: Marcin Lipowiecki, Zespół Google AdSense
Środy z nowym interfejsem AdSense: wykresy miesięczne dotyczące skuteczności konta
środa, 2 lutego 2011
Witamy w drugim poście z cyklu „Środy z nowym interfejsem”. W każdą środę przez następnych kilka miesięcy będziemy prezentować nowe rozwiązania, które można zastosować w nowym interfejsie AdSense. Od czasu do czasu będziemy udostępniać historie naszych wydawców, którzy korzystali z nowego interfejsu, a także informować o nowych funkcjach.
Kilka następnych postów w tej serii będzie poświęconych różnym typom raportów, które można szybko wyświetlać w nowym interfejsie, aby monitorować skuteczność reklam. Dziś skupimy się na możliwości szybkiego wyświetlania skuteczności według miesiąca. Wybraliśmy tę funkcję, ponieważ właśnie o nią wydawcy prosili najczęściej, jednak równie dobrze mogą to być wykresy według dnia lub tygodnia.
Wcześniej najprostszym sposobem wyświetlania danych konta według miesiąca był eksport wszystkich raportów do pliku CSV, a następnie przetworzenie danych w arkuszu kalkulacyjnym. Teraz można uzyskiwać te same dane za pomocą dwóch kliknięć bez opuszczania konta. Na karcie
Raporty skuteczności
należy najpierw kliknąć opcję
Więcej raportów
, a następnie
Całe konto według miesiąca
. W tym miejscu wyświetlany jest wykres zarobków. Tuż pod wykresem znajdują się dane konta według miesiąca. Jak wspomnieliśmy
w poprzednim tygodniu
, można łatwo wybierać dane, które mają być wyświetlane na wykresie.
Warto spróbować już dziś! Wystarczy przejść do nowego interfejsu i kliknąć kartę
Raporty skuteczności
, a następnie
Więcej raportów
oraz
Całe konto według miesiąca
.
Opublikowane przez: Vincent Zanotti, inżynier AdSense
Program Partnerski YouTube już dostępny w Polsce!
wtorek, 1 lutego 2011
Potęgę YouTube tworzą użytkownicy. To oni wysyłają większość z ponad 35 godzin materiałów wideo, które trafiają do YouTube co minutę. Niektóre filmy dostarczane przez twórców z YouTube cieszą się olbrzymią popularnością i oglądane są miliony razy.
Zależy nam na tym, żeby twórcy takich treści byli wynagradzani i żeby tego typu filmów powstawało coraz więcej. Dlatego z radością ogłaszamy uruchomienie Programu Partnerskiego YouTube! Dzięki programowi partnerskiemu, twórcy oryginalnych treści na YouTube mogą uzyskać wynagrodzenie za swoją pracę poprzez otrzymywanie części przychodów z reklam wyświetlanych przy ich materiałach wideo.
Więcej informacji można znaleźć na tej stronie
www.youtube.com/partners
. Aktywnych użytkowników YouTube zapraszamy do udziału w programie i czekamy na pojawienie się kolejnych gwiazd internetu!
Opublikowane przez: Piotr Zalewski, Communications & Public Affairs Associate
Etykiety
AdSense 10
adwords
Analytics
DoubleClick
fakty i mity
funkcje AdSense
Google+
historia sukcesu
Historie wydawców z serii „10 na 10”
Inne
nowości AdSense
nowy interfejs
optymalizacja
płatności
PubTalk
raportowanie
rozwiązania mobilne
społeczność
wideo
youtube
zarobki
zasady programu
Archiwum
2015
lip
mar
2014
lis
paź
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2013
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2012
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2011
gru
lis
paź
wrz
sie
lip
cze
maj
kwi
mar
lut
sty
2010
gru
lis
paź
wrz
sie
Feed
Follow
Oglądaj filmy AdSense na naszym kanale YouTube