Jak opracować strategię dla wielu urządzeń?

poniedziałek, 18 listopada 2013 | 13:43

Labels:Jako konsumenci, którzy podążają za rozwojem technologii, wszyscy przyczyniamy się do zwiększenia ruchu w internecie z telefonów komórkowych i tabletów. Natomiast Wy jako wydawcy słyszeliście już pewnie, jak ważne w tej sytuacji jest dostosowanie działań biznesowych do wielu urządzeń. Być może jednak zastanawiacie się, jak bardzo jest to istotne? Jak opracować strategię dla wielu urządzeń? I jak to wszystko przełoży się na zwiększenie Waszych przychodów?

W najbliższych tygodniach opublikujemy serię postów, w których odpowiemy na te pytania. Omówimy też, jak tworzyć rozwiązania mobilne dostosowane do potrzeb wydawców, jak korzystać z AdSense, by zarabiać na stronach komórkowych, i jak zarabiać za pomocą AdMob.

Za pomocą jakich urządzeń użytkownicy wchodzą na Twoją stronę? 
Internauci korzystają z różnych urządzeń, ale niezmiennie oczekują dostępu do informacji, ludzi i mocy obliczeniowych. Oto kilka wniosków z ostatnich badań*:
  • 81% konsumentów korzysta ze smartfonów podczas oglądania telewizji.
  • 66% konsumentów korzysta ze smartfona i laptopa w tym samym czasie.
  • 83% użytkowników smartfonów powiedziało, że nie wyszliby bez nich z domu.
  • 63% użytkowników powiedziało, że chociaż być może nie zrobiliby zakupów za pomocą telefonu komórkowego, to z pewnością użyliby go do wyszukania informacji, które pomagają w podjęciu decyzji o zakupie.
Aby sprawdzić, jakie znaczenie dla Twojej strony mają te zmiany w zachowaniu konsumentów, przejrzyj raport „Platformy” na koncie AdSense. Zachęcamy, by wygenerować raport porównawczy i prześledzić wzrost odsetka użytkowników komórek i tabletów w ostatnim kwartale lub roku. Być może zauważysz, że treści, które publikujesz online, ogląda coraz mniej użytkowników komputerów, a coraz więcej użytkowników tabletów i komórek. Jeśli Twoja strona nie jest dostosowana do potrzeb tego rozwijającego się rynku, to nadszedł czas, by opracować strategię pod kątem użytkowników, którzy korzystają z wielu urządzeń. Z przyjemnością pokażemy Ci niektóre z dostępnych możliwości. Dołącz do nas w przyszłym tygodniu – będziemy przedstawiać różne rozwiązania mobilne i pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję dla Twojej firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tematach, które dzisiaj poruszyliśmy, obejrzyj nagranie z niedawnego Hangouta „Gorący temat: reklama mobilna” (ang. „Mobile – The Time is Now”).

* Badania przeprowadzone przez Google we współpracy z firmą Sterling Brands i instytutem Ipsos na próbce 1600 użytkowników (2012 r.). 

1 Komentarze:

Blogger pisze...

SwagBucks is a very recommended get-paid-to website.